•  x 

    Shporta e blerjeve është bosh
  • arna fjetjeje

Arna për gjumë 30x

Paketimi: 30 arna / netë

✓ Në magazinë
✓ në dispozicion direkt
✓ Urdhërohet para orës 5 të pasdites, dërguar në të njëjtën ditë
Mail Posta e letrës - nuk keni pse të qëndroni në shtëpi


patch_Tekengebied 1
Bonosana_pesh gjumi_medium
€ 28,95
zbritje

Gjumi është i rëndësishëm për shërimin dhe një gjumë i shqetësuar i natës mund të çojë në të gjitha llojet e problemeve funksionale. Provoni arna dhe fle mirë!

100% NATYRAL | përbërës nga natyra
JO varur | nuk ka efekte anësore të varësisë
LIRIMI I ngadalshëm | doza graduale mbi 8 orë
AKTIVITETI BIO | përgjigje dhe efekt më i lartë
Problemet e gjumit dhe pagjumësia

Keni probleme me gjumin, keni probleme duke rënë në gjumë apo jeni i shqetësuar? Ju nuk jeni vetëm, më shumë se 20% e njerëzve vuajnë nga ajo. Problemet e gjumit janë të zakonshme tek të rinjtë, por edhe tek të moshuarit. Të shquar: 2 herë më shumë tek gratë sesa tek burrat.
Faktorët kryesorë të çrregullimit të gjumit

Pagjumësia është forma më e zakonshme e problemeve të gjumit. Simptomat përfshijnë probleme duke rënë në gjumë, të qëndroni zgjuar për një kohë të gjatë, të zgjoheni shumë herët dhe të mos jeni në gjendje të bini në gjumë. Shumicën e kohës ato lidhen me stresin dhe normalisht janë të natyrës së përkohshme. Nëse simptomat vazhdojnë për më shumë se 3 muaj, është pagjumësi kronike.
Zgjidhja: përbërës natyralë

Jastëku i gjumit përmban një përzierje të përbërësve që rrisin gjumin. Përbërësi kryesor është magnezi, i cili ndihmon trupin të bëjë melatonin. Ka studime të shumta që tregojnë se minerali magnez luan një rol të rëndësishëm në proceset e gjumit. Magnezi ndihmon për të fjetur më lehtë. Përbërësit e tjerë natyralë stimulojnë fazat e tjera të gjumit si: Kaliumi, Zinku, 5-HTP, Ashwaganda, Chamomille, Lule Pasioni, Rrënjë Valeriane, Hop dhe L-Theanine.
Përfitimet transdermale

Avantazhi i madh i patchit të gjumit është se ajo ka një bio-disponueshmëri shumë më të mirë (4 herë më të lartë) sesa një produkt oral. Për shkak të lëshimit të ngadaltë, patch-i jep një dozë graduale mbi 8 orë. Nuk ka kulme për shkak të një doze të lartë të papritur. Kjo është arsyeja pse efekti është më i gjatë dhe më i butë.
Teknologjia patch

KONTAKTI I POSHTM: Kjo shtresë përmban një ngjitës plotësisht natyral duke e bërë të sigurt për lëkurën tuaj, duke lejuar që patch-i të vishet në të gjithë trupin dhe të qëndrojë në vend gjatë gjithë natës.
FORMULA E ULT: Përmban matricën e përbërësit të gjumit dhe është krijuar për të lëshuar lëndë ushqyese brenda natës, deri në 8 orë.
SHTESA PACKRKTHIMI: Shtresa e butë e shkumës siguron mbështetjen strukturore për të mbajtur patchin transdermal në vend gjatë gjithë natës.
Përfitimet e arnimeve të gjumit

- Stimulimi i rënies në gjumë
- Rikthen gjumin REM
- Përmirëson qëndrimin në gjumë
- Rritni kohën e gjumit
- Zgjohu i rifreskuar
Udhëzime (vetëm për të rritur)

1.) Aplikoni 1 orë para se të shkoni në shtrat.
2.) Hiqni pjesën e pasme dhe aplikoni patch në lëkurë pa flokë, të pastër dhe të thatë. Vendet më të mira në trup: shpatulla e jashtme, krahu i brendshëm, maja e këmbës, tehu i shpatullave, pjesa e poshtme e shpinës ose pjesa e sipërme e kofshës. Ndryshoni zonën në trup dhe lëkurë për rezultate më të mira.
3.) Përdorni vazhdimisht për minimumi 14 netë. Rezultatet dhe përgjigja ndryshojnë për person.
4.) Hiqni patch-in në mëngjes pasi të jeni zgjuar

Ne përdorim cookie për t'ju garantuar përvojën në faqen tonë të internetit në mënyrën më të mirë të mundshme. Nëse vazhdoni të përdorni faqen e internetit, supozojmë se jeni dakord.